Jak nie dać się oszukać?

Maski antysmogowe stały się ostatnimi czasy bardzo popularne za sprawą nagłośnienia problemu, z jakim zmaga się większość polskich miast, czyli obecnością zbyt dużej ilości smogu.
Obywatele chcąc się bronić przed smogiem sięgają po maski ochronne, jednak w wielu przypadkach padają ofiarą nieuczciwych sprzedawców i swojej niewiedzy.

Serce maski antysmogowejjaka maska z filtrem

Zasada działania każdej maski, której celem jest ochrona zdrowia jest właściwie taka sama. Obecny w niej filtr zatrzymuje wszelkiego rodzaju pyły i zanieczyszczenia, a do płuc przekazuje jedynie czyste powietrze.

Używanie maski z filtrem jest więc jedynym racjonalnym wyborem jeśli chodzi o zakup tego typu narzędzia. Niestety na rynku jest dość spora liczba zwykłych maseczek, które z ochroną przed smogiem nie mają wiele wspólnego. Klientów kuszą swoją niską ceną, jednak ich noszenie nie ma praktycznie żadnego sensu ze zdrowotnego punktu widzenia.

Rodzajów filtrów jest na rynku kilka, praktycznie wszystkie spełniają swoją funkcje doskonale. Wniosek wiec jest taki, że jeśli ktoś chce chronić się przed smogiem, wybierać powinien jedynie maski z filtrem, jakim konkretnie to już sprawa drugorzędna. Maski bez filtra można z góry odrzucić podczas przeprowadzanych poszukiwań,.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SMOG. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.