Jak dbać o zdrowie w mieście – maseczki antysmogowe

Nie od dziś wiadomo, że zamieszkiwanie na terenie aglomeracji miejskiej jest o wiele bardziej szkodliwe dla zdrowia, niż mieszkanie na wsi. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na podmiejski domek i codzienne dojazdy do pracy. Warto zastanowić się, jak można chociaż trochę chronić swoje zdrowie w mieście.

Największy wróg – smog

Powietrze na terenie miast zanieczyszczone jest przez cały rok, jednak w zimie sytuacja staje się najbardziej niebezpieczna. Duże stężenie spalin samochodowych, dymów z elektrociepłowni i domowych kominów tworzy groźną dla ludzkiego zdrowia mieszankę. Na każdym kroku można wówczas spotkać alarmy, ostrzegające przed smogiem.

Jak można się ochronić?

Ciekawym pomysłem na ochronę przed smogiem są specjalne maseczki antysmogowe. Wyposażone zostały w filtry węglowe, które oczyszczają powietrze z niebezpiecznych związków chemicznych. Antysmogowe maseczki można kupić między innymi w sklepach sportowych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na typ produktu, ponieważ maseczki dedykowane stricte sportowcom mają nieco inny kształt. Dostępne są rozmaite rozmiary maseczek, dzięki czemu bez problemu można dobrać odpowiedni produkt zarówno dla małych dzieci jak i dla osób dorosłych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SMOG. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.