Smog w Chinach – jak władze próbują zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza?

Problem zanieczyszczonego powietrza w Chinach obecny jest już od dobrych kilku lat. Pekin został okrzyknięty światową stolicą smogu, jako, że powietrze tam jest wyjątkowo intensywnie zanieczyszczone. Władze Chin starają się jednak zmniejszyć problem smogu i dzięki temu stan powietrza stale się poprawia.

Regulacje prawne na temat emisji gazów

Większość szkodliwych gazów w Chinach emitowana jest przez firmy i fabryki. Aby więc poprawić stan powietrza, władze wprowadziły regulacje prawne na temat emisji gazów. Przeprowadzone są kontrole w hutach stali i aluminium, które mają na celu sprawdzić ich funkcjonowanie przez powołaną Agencję Ochrony Powietrza. Zobowiązano się również, że coraz większa ilość gospodarstw domowych będzie odchodzić od palenia węglem.

Efekty wprowadzonych restrykcji

Dzięki wprowadzeniu nowych zakazów i regulacji prawnych, smog w Chinach znacznie się zmniejszył. Dzięki podjętym środkom stan powietrza poprawił się ponad dwukrotnie od 2013 roku, kiedy to smog w Pekinie i innych dużych chińskich miastach był najbardziej dokuczliwy. Stopniowe przechodzenie na ogrzewanie gazowe i elektryczne daje również gwarancję, że stan powietrza w Chinach będzie stale ulegał poprawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.