Jaka maska przeciwpyłowa do biegania?

W czasach, gdy spora część akcesoriów polecanych sportowcom okazuje się być zbędnym gadżetem, trudno jest trafić na produkt, który powinien znaleźć się w niezbędniku biegacza. Jeśli treningi odbywają się w miejscowościach zagrożonych smogiem, warto zainwestować w przeciwpyłową maskę do biegania.

Osoba biegnąca zużywa znacznie więcej tlenu, niż spacerująca. Co za tym idzie, wraz z powietrzem do jej organizmu dostaje się więcej zanieczyszczeń. Tym samy zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób wywołanych szkodliwymi substancjami. Powinni o tym pamiętać szczególnie biegacze z miast, w których pojawiają się alarmy smogowe. Niezbędnikiem każdego z nich powinna być maska przeciwpyłowa do biegania. Wyposażona w odpowiednie filtry skutecznie zatrzyma zanieczyszczenia przed dostaniem się do układu oddechowego.

Do tego, by maska przeciwpyłowa do biegania zdała egzamin i spełniła swoją role, trzeba dobrać ją do indywidualnych rozmiarów osoby, która z niej skorzysta. Niemal każdy producent udostępnia tabele, w których sugeruje, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni rozmiar. Podstawą skuteczności masek przeciwpyłowych do biegania jest to, by przylegały one szczelnie do twarzy. Jakikolwiek dostęp nieprzefiltrowanego powietrza do środka jest równy obniżeniu funkcji ochronnej.

Maska przeciwpyłowa do biegania – https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-sport

Ten wpis został opublikowany w kategorii SMOG. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.